The Witcher 3: Wild Hunt REDkit Mod Editörü 21 Mayıs’ta Yayınlanacak

2015 yılında CD Projekt RED tarafından piyasaya sürülen The Witcher 3: Wild Hunt, o günden bu yana toplam 50 milyon kopya sattı. Birçok bilgisayar oyuncusu da bir süredir CD Projekt RED’in oyun için resmi mod araçlarını yayınlamasını bekliyordu.

Şirket, geçtiğimiz yılın Kasım ayında, bu yeni mod araçlarını 2024 yılında yayınlamayı planladığını söylemişti. Geçtiğimiz Nisan ayında bazı bilgisayar oyuncuları bu yeni mod araçlarını test etmeye başladı.

CD Projekt RED, bugün Steam sayfasında The Witcher 3 için REDkit mod editörünün 21 Mayıs’ta oyunun tüm PC sahipleri için resmi olarak yayınlanacağını duyurdu.

Şirketin oyunu da geliştirmek için kullandığı REDkit mod editörünün özellikleri oyunun resmi forum sayfalarında şu şekilde yer alıyor:

Witcher 3 REDkit, kullanıcıların PC’de The Witcher 3: Wild Hunt’a içerik düzenlemesine ve eklemesine olanak tanıyor. Bu araç seti, topluluğun oyunun tüm unsurlarını daha önce hiç olmadığı kadar büyük hacimlerde özelleştirmesine yardımcı olacak. Bu araç kiti oyuncuların;

  • Yeni görevler oluşturmasına
  • Yeni dünyalar oluşturmasına
  • Yeni ara sahnelere
  • Yeni karakterler, canavarlar ve NPC’ler oluşturmasına
  • Yeni günlük kayıtları, diyaloglar ve vb öğeleri oluşturmalarına olanak tanıyor.

Bu araç kiti, kullanıcıların oyunun tüm dosyalarına erişmelerine ve desteklenen araçlarla beraber bunları değiştirmelerine izin veriyor.

Oyunun Steam versiyonu, mod yaratıcılarının eserlerini diğer Steam PC oyuncularıyla hızlı bir şekilde paylaşmalarına olanak tanıyacak Steam Atölyesi özelliklerini de destekleyecek. GOG.com ve Epic Games Store gibi Steam dışındaki PC oyuncuları da NexusMods sitesi üzerinden modları indirebilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x